Tavaszból a nyárba: évszakváltás az üzleti életben

2021.05.17. Olvasási idő: 4 perc

Lassan itt a nyár, az évszakváltás pedig lehetőségek sorát kínálja. Ha okosan használjuk ki ezt az időszakot, a hosszabb távon jelentkező profit sem marad el.

Tavaszból a nyárba: évszakváltás az üzleti életben

A szezonalitás nem csupán a magánéletünkre van hatással, hanem az üzleti világban is fontos időszak. Ahogy haladunk a tavaszból a nyárba, az éves üzleti terv teljesítésében is egyre előrébb lépünk, vagyis új feladatokkal, nehézségekkel szembesülünk.

Faktorálás

Tavaszi fáradtságból produktív lendület

A tavaszi fáradtság leküzdésében segítenek a környezeti hatások: a kellemes időjárás és a napfény a szervezetre és a pszichés állapotra is jó hatással van. Ha pedig motiváltabbak vagyunk, az a produktivitásban is megmutatkozik, ami különösen fontos most, hiszen a szezonális feladatok egybeesnek a gazdaság lassú újraindulásához kapcsolódó teendőkkel.

 

Új helyzet: a kulcs az alkalmazkodás

Ahhoz, hogy a saját pénzügyeinket, vagy éppen a vállalkozásunkat helyesen irányíthassuk, tisztában kell lennünk a tágabb gazdasági környezet jellemzőivel. Kiváltképp most, amikor nem csak a tavaszt váltja föl a nyár, de a karanténidőszakból is a fokozatos nyitás felé haladunk. A szezonális jellegzetességek mellett fontos adalékokkal szolgálnak a 2020-as tapasztalatok és a pandémia okozta válságot követő újraindulás. Tekintsük át ezeket röviden!

 

Növekvő költekezési kedv a fogyasztók oldalán

A korábbi válságok tapasztalatai szerint a fogyasztói bizalom visszatérésével emelkedik a vásárlóerő. Az eddig visszafogott költések most rövid időszakon belül megvalósulnak, azaz hirtelen van kinek, és van mire költeni a pénzünket. Magánszemélyként és vállalati szinten is érdemes azonban ügyelni arra, hogy ez a jelenség ne vezessen átmeneti pénzügyi bizonytalansághoz.

Faktoring

A vállalkozások számára legfontosabb újdonságok

Fontos, hogy mind egyéni, mind céges szinten lépést tartsunk a változásokkal: átszervezésekre, továbbképzésekre lehet szükség, melyek stabil pénzügyi hátteret, komolyabb ráfordítást igényelnek. Mindennek három fontos területe van.

# Digitális kereskedelem

Európában a vártnál gyorsabban indult fejlődésnek a digitális kereskedelem, azonban a hazai piac lassan alkalmazkodik ehhez. Ennek oka gyakran az adott vállalat bizonytalan pénzügyi helyzete volt, valamint a még ki nem alakult szokások, a meg nem teremtett igény. Az elmúlt egy év, a kényszerű karantén azonban ezt is megváltoztatta: itthon is nőtt az online vásárlási kedv, amihez a piacnak alkalmazkodnia kell.

# Ellátási láncok

A 2020-as események felfedték, hogy a bonyolult és hosszú beszállítói láncok kockázattal járnak, így egyre több szektorban egyszerűsítik, észszerűsítik a folyamatokat. Ez új üzleti lehetőségeket teremt a lokális vállalkozások számára, melyeket hiba lenne kihasználatlanul hagyni.

# Home office

A távmunka a vártnál jóval gyorsabban hódított teret, és valószínűtlen, sőt, szükségtelen is, hogy mindenki “visszaüljön az irodába”. Az új körülmények miatt a munkavállalókat és a munkáltatókat is képezni kell, hogy lépést tarthassanak a változásokkal.

 

Kapkodás helyett stratégiai szemlélet

Az elmúlt időszak feszültsége arra sarkallhat, hogy kapkodva rendezzük a sorainkat, mindent azonnal próbáljunk megoldani. Azonban előbb koncentráljunk önmagunkra, és használjuk ki az adódó lehetőségeket egy kis feltöltődésre.

Cégvezetőként időszerű elvégezni a szükséges pénzügyi elemzéseket, és megfontolni azt is, hogy valamilyen csapatépítő programon, közös élmények révén segíts munkavállalóidnak feltöltődni. Készíts stratégiát, melynek segítségével a cég és a dolgozók is sikerrel alkalmazkodhatnak az “új normálishoz”.

 

Hogyan befolyásolja az évszakváltás az üzleti életet?

“Nem változtathatunk a körülményeken, az évszakokon vagy a szélen, de magunkon igen” – Jim Rohn, a híres amerikai vállalkozó előadásaiban hangoztatta, hogy az évszakok a természetben, valamint a magán- és üzleti életben is fontos szerepet játszanak.

Szerinte a tavasz a lehetőségek időszaka, ilyenkor alapozzuk meg az év hátralévő részének üzleti sikereit. Ahogy a természet új életre kel, a gazdasági életben is ilyenkor indulnak a fontosabb folyamatok, melyek biztosítják a későbbi üzleti sikereket.

A nyár közeledtével feladatunk változik, ilyenkor – a szárba szökkenő növényekhez hasonlóan – a korábban megkezdett projektek gondozása a lényeg. Most érdemes fókuszálnunk arra, hogy szorosabbra fűzzük az együttműködést a legfontosabb partnereinkkel, illetve további ideális ügyfeleket szerezzünk.

Mennyibe kerül a faktorálás?
Számold ki kalkulátorunkkal!

Add meg a faktorálandó számla összegét, mi pedig segitünk kiszámolni a faktorálás során felmerülő költségeket.

Megelőlegezett összeg

24 órán belül utaljuk neked

Összköltség

Az összköltséget az aktuális piaci kamattal, a minden hónap első napján érvényes BUBOR-ral számoljuk.
BUBOR = 8,375%

Fennmaradó összeg

A számla teljesítését követően utaljuk neked

A kalkulált adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek ajánlattételnek

Cél a növekedés

Ugyanakkor hiába a tavasz és a nyitás, a vállalatok számára még nem ért véget a válság. A nehéz helyzet ellenére a likviditás megőrzése és a pozitív cash flow biztosítása a legfontosabb. A faktoring szolgáltatás révén a kiállított számlák ellenértéke gyorsan és kiszámíthatóan megérkezik a céges bankszámlára, ezzel támogatva a napi folyamatokat, valamint a stratégiai célokat.

Jelentős adminisztrációs terhet vesz le a munkatársakról is, ha a kimenő számlák határidejét nem nekik kell ellenőrizni, azokat a faktoring partnerünk tartja nyilván.

A faktorálásnak köszönhetően elegendő a megfelelő dokumentumokat feltölteni az online rendszerbe, és legkésőbb a következő munkanapon a számla ellenértékének akár 90%-a máris utalásra kerül, a fennmaradó 10% (a költségek levonása után) pedig akkor érkezik meg, amikor az üzleti partner rendezte a tartozását.

Ezáltal a pénzügyi tervezés egyszerűbb, a fejlesztések és beruházások kiszámíthatóan haladhatnak, illetve az új megrendelések teljesítése is gördülékennyé válik.

 

Stabilitás egy fontos időszakban

A faktoring nyújtotta pénzügyi stabilitás révén vállalkozásunk rugalmasabb keretek között használja ki az évszakváltást. Kézenfekvő, hogy a mezőgazdaság, a vendéglátás vagy turizmus területén működő cégek életében mennyire fontos a tavaszi és nyári szezon átmenete, de ez a szektorok többségére igaz. Egyedi igényekre szabott faktoring csomagjaink optimális feltételeket biztosítanak minden területen.

Faktoring szolgáltatásunk igénybevételével nemcsak céged folyamatos likviditása és a pozitív cash flow garantálható, de praktikusabb is a hitelfelvételnél, hiszen gyorsabb a folyamat, a feltételek időközben módosíthatók. Így a vállalkozás működésében rugalmasabb támogatást biztosít, illetve hitel helyett a már megkeresett pénzedhez jutsz hozzá segítségünkkel.

 

Piaci előny a válság után

Az utóbbi egy év válságából azok a cégek lábalnak ki a legsikeresebben, melyek megfelelő likviditással rendelkeznek, így gyorsan tudnak alkalmazkodni.

Néhány hét vagy hónap is döntő fontosságú lehet, így felbecsülhetetlen előnyhöz juthatnak azok a vállalatok, melyek nem az akár 90 napos lejárati idejű számláik ellenértékére várnak, hanem szinte azonnal hozzájutnak a várt összeg jelentős részéhez és felhasználhatják azt.

 

Miért mondanál le egy ilyen előnyről?

Jelentkezz egyszerű, online felületünkön, és kollégáink 24 órán belül kapcsolatba lépnek veled, hogy egyeztessünk a részletekről. Segítünk kiválasztani a vállalkozásod számára legelőnyösebb faktorálási megoldást, majd ellenőrizzük vevőid megbízhatóságát. Ha minden részlet a helyére került, megkötjük a szerződést, és máris egy lépéssel közelebb került céged a biztos pénzügyi alapokhoz, a fejlődés lehetőségéhez.